reklama

Bezpieczny transport krajowy TIR - to możliwe!
Kompleksowa realizacja transportu krajowego TIR stanowi przebiega wieloaspektowo, często jednak w sposób niewidoczny dla otoczenia. Kluczowy aspekt poza terminowością wyraża się w bezpiecznym dostarczeniu przejętych dóbr w docelowe miejsce. Na czym to polega? Jak to osiągnąć?

2022-01-25 11:56:21 Artykuł Partnera 551


ck-transport-krajowy
 ck-transport-krajowy

Transport krajowy tir na paletach - korzyści

Jedną z najbardziej spopularyzowanych form przewozu jest właśnie transport paletowy. Ta powszechność wynika z wysokiego stopnia bezpieczeństwa, jaki jest w stanie zagwarantować odpowiednie ulokowanie towarów na paletach. Sprawdzi się zarówno w przypadku transportu drobnicowego, jak i wielkogabarytowego. 

Kluczem jest tutaj odpowiednie zabezpieczenie np. poprzez ciasne owinięcie folią stretch. Taka forma transportu pomaga nie tylko w ramach zapewnienia bezpieczeństwa, ale i wygody podczas rozładunku. Skorzystanie z wózka widłowego pomoże bowiem podczas przyjmowania towaru.

Jak przygotować ładunek do transportu?

W pierwszej kolejności powinno zatroszczyć się o to, aby rozmiar palety był dostosowany do przedmiotu ładunku, a konkretnie - do jego wagi. Co więcej - wszystkie pojedyncze produkty powinny być dodatkowo zabezpieczone jednostkowymi opakowaniami. 

W dalszej kolejności - podczas wypełnienia palety nie wolno dopuścić do tego, aby pojawiały się niezagospodarowane przestrzenie. W przeciwnym razie podczas transportu krajowego tirem może dojść do przesunięcia się ładunku, a w konsekwencji - do jego uszkodzenia. Zwieńczeniem tych prac przygotowawczych powinno być dokładne ostreczowanie palety.

Transport krajowy tir - na czym może polegać?

Warto tutaj sklasyfikowąć najpowszechniejsze rodzaje transportu, jakie są realizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Mowa o transporcie całopojazdowym, drobnicowym, ponadgabarytowym oraz ciężarowym niekonwencjonalnym.

Transport całopojazdowy - na czym polega?

W przypadku transportu ciężarowego całopojazdowego mamy do czynienia z zajęciem całej przestrzeni dostępnego pojazdu. Jej całościowe wypełnienie pomoże w zoptymalizowaniu kosztów transportu.

Jak zredukować koszty transportu drobnicowego?

Czy transport krajowy tir w przypadku niedużych ładunków może być zarówno niedrogi jak i bezpieczny? Odpowiedź brzmi - jak najbardziej tak! Połączenie tych wartości jest realne do uzyskania gdy zdecydujesz się na kooperację z firmą, która będzie w stanie zrealizować to zlecenie zgodnie z Twoimi oczekiwaniami zarówno w kontekście ceny jak i bezpieczeństwa przewozu. 

Mowa tu np. o firmie M&W Spedition, która od lat wspiera polskie przedsiębiorstwa w zakresie transportu krajowego tir. Na podstronie https://www.mw-spedition.com/transport-ciezarowy firma prezetuje główne zasady organizacji transportu krajowego tir..

Transport ponadgabarytowy - co oznacza?

W przypadku takiego rodzaju transportu mówimy o przewozie np. całych linii produkcyjnych i dużych maszyn, a także elementów wyposażenia samolotów czy statków.

Niekonwencjonalny transport ciężarowy 

Na tym etapie warto wyjaśnić jaka kategoria produktów będzie się kryć pod tym pojęciem. Są to np. wyroby chemiczne lub antyki. To specyficzny sposób transportu, który wiąże się z koniecznością sięgnięcia po specjalistyczne pojazdy, które będą w stanie bezpieczne zrealizować usługę przewozu.

Przy realizacji zleceń w ramach transportu krajowego tirem konieczne będzie spełnienie kilku warunków, które pozwolą zapewnić bezpieczny transport. Mowa tu przede wszystkim o odpowiednim przygotowaniu przesyłki do relokacji oraz na odpowiednim ulokowaniu jej w pojeździe. Równie ważny jest też dobór dogodnej trasy oraz floty do realizacji takiego zlecenia.