reklama

Biżuteria ze stali chirurgicznej - dlaczego warto ją kupować?
Nie da się ukryć, że kobiety kochają biżuterię. Zarówno pierścionki, kolczyki, naszyjniki czy bransoletki są uwielbiane przez Panie i chętnie zakładane na różnorodne okazje. Zakup złotej, jak i srebrnej biżuterii wiąże się często z ogromnym wydatkiem, jednak istnieje tworzywo, dzięki któremu można błyszczeć bez konieczności wydawania fortuny. To stal chirurgiczna, która jest chętnie wykorzystywana w wielu dziedzinach życia, np. w medycynie, przemyśle farmaceutycznym czy produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Ze stali produkowana jest także piękna biżuteria, do której przekonuje się coraz więcej osób. Jakie są zalety takiej biżuterii? Przeczytasz w naszym artykule.

2021-09-15 10:10:36 Artykuł Partnera 1317


Biżuteria
 Biżuteria

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest idealna dla alergików 

Wiele osób nie nosi biżuterii przez wzgląd na alergie, jaką powodują tworzywa, z których jest wykonana. Zarówno srebro, jak i złoto mogą wywoływać reakcje alergiczne w postaci swędzenia, pieczenia, odparzeń, zaczerwienienia i charakterystycznej wysypki. Stal chirurgiczna jest w stu procentach hipoalergiczna, dlatego jest idealna do osób o delikatnej i wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień. Możliwość zakupu takiej biżuterii sprawia, że kobiety nie muszą rezygnować z zakupu błyskotek, kiedy zmagają się z problemami skórnymi w kontakcie z metalami. Taka biżuteria to wiele wzorów, w których każda kobieta znajdzie idealny produkt dla siebie. Co więcej, to również wysoka jakość wykonania i trwałość, która niczym nie ustępuje miejsca biżuterii wykonanej ze złota czy srebra. Jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, szczególnie promieniowania UV czy wilgoci, ale także nie jest podatna na zarysowania i przetarcia.

Biżuteria ze stali chirurgicznej nie czarnieje i nie rdzewieje

Wiele osób boi się, że biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej z czasem zrobi się czarna. Okazuje się, że obecność chromu w jej składzie, sprawia, że nie zmienia ona swojego koloru, tak, jak w przypadku srebra. Co istotne, nie ulega również korozji przez wzgląd na występujący w niej chrom. Tworzy on swoistą barierę ochronną, dzięki czemu chroni stal przed wnikaniem wilgoci i wody. Biżuteria ta pozostaje przez długi czas lśniąca, jednak warto co jakiś czas myć ją wodą z mydłem, a następnie osuszać papierowym ręcznikiem, szczególnie po wizycie na basenie czy po kontakcie biżuterii z perfumami. W przypadku dużych zabrudzeń do czyszczenia można użyć delikatnej szczoteczki, a po osuszeniu biżuterii wypolerować ją za pomocą miękkiej ściereczki. 

Piękny wygląd biżuterii w niskiej cenie

Bez wątpienia największą zaletą biżuterii wykonanej ze stali jest niska cena i wysoka jakość oraz piękny wygląd. W ofercie sklepu Blingart.pl występują ozdoby ze stali chirurgicznej w wielu różnorodnych kombinacjach. To połączenia stali z różnorodnymi kamieniami, kryształkami czy miedzią. Taka biżuteria idealnie nadaje się nie tylko na przyjęcie czy wesele, ale także do pracy czy na spotkanie biznesowe. W ofercie sklepu biżuteria wyróżnia się wysoką jakością oraz jest niezwykle elegancka. Dlatego jest również idealnym pomysłem na prezent, dzięki swoim antyalergicznym właściwościom. Możemy mieć pewność, że osoba obdarowana nie będzie miała problemów zdrowotnych związanych z uczulającą biżuterią. Tak naprawdę ozdoby ze stali chirurgicznej niczym nie różnią się od tych wykonanych z metali szlachetnych. Dlatego można nabyć wiele dodatków, pierścionków, kolczyków, naszyjników czy bransoletek w naprawdę niskiej cenie, bez obawy, że będą wyglądały ona sztucznie i tandetnie.