reklama

Cała prawda o African Mango - czy faktycznie działa?
African Mango to nazwa owocu, ale również składnika suplementów diety znanego z właściwości odchudzających. Skąd bierze się ogromna popularność ekstraktu? Czy african mango rzeczywiście działa skutecznie na rzecz wspomagania utraty wagi? Na rynku pojawia się co chwilę mnóstwo produktów, które mają wspierać odchudzanie. Zawierają rozmaite wyciągi roślinne, a także związki syntetyzowane chemicznie. Nie wszystkie jednak są efektywne, a co więcej – bezpieczne. Czy african mango należy do tych skutecznych i dobrych?

afrykanskiemango
 afrykanskiemango

Co to jest afrykańskie mango?

African mango, czyli mango afrykańskie jest rośliną. Owoc spotykany jest głównie w Afryce, gdzie stanowi cenny element diety, doceniany za właściwości prozdrowotne.

W pozostałej części świata afrykańskie mango zyskało sławę z uwagi na skuteczność we wspomaganiu procesu odchudzania. Uważa się, że spożywanie go powoduje, że kilogramy dosłownie z ciebie spadają.

Jaka jest rzeczywistość? Przyjrzyjmy się właściwościom owocu.

Właściwości african mango

African mango posiada wiele cennych właściwości, będąc przede wszystkim źródłem witamin. Znajdziesz w nim na przykład witaminę K, która wspiera gospodarkę wapniową.

Owoc jest również źródłem witamin z grupy B, które pełnią w organizmie bardzo ważne funkcje, wspomagając układ nerwowy oraz metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.

W african mango znajdziesz także witaminy: C i E, które należą do bardzo silnych przeciwutleniaczy. Do grupy antyoksydantów zalicza się też obecne w owocu polifenole. Związki te wykazują ponadto właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne oraz wspierające odchudzanie.

Co ciekawe, w african mango znajdziesz również sporą ilość protein i aminokwasów. 100 gram pulpy owocowej z mango zawiera 0,9 g białka.

Z uwagi na obecność wielu cennych związków i minerałów owocowi przypisuje się dobroczynne oddziaływanie na ludzki organizm.

Właściwości prozdrowotne african mango:

 •     wspieranie układu pokarmowego,
 •     obniżanie poziomu cholesterolu całkowitego – w tym LDL,
 •     wspomaganie gospodarki hormonalnej,
 •     stabilizowanie poziomu cukru we krwi,
 •     wspieranie gospodarki energetycznej,
 •     zwalczanie wolnych rodników,
 •     poprawianie samopoczucia,
 •     przyspieszanie odchudzania.

W związku z cennymi właściwościami african mango wykorzystywany jest w produkcji środków wspierających organizm w rozmaitych obszarach. Jednym z nich jest odchudzanie.

Działanie odchudzające African Mango

Ekstrakt z african mango wchodzi w skład odchudzających suplementów diety. Wykorzystuje się w nich pestki, które zawierają szereg wymienionych wyżej substancji, a także minerały, do których należą na przykład żelazo, magnez, fosfor czy potas.

Wśród najskuteczniejszych produktów tego typu wymienia się suplement diety, którego nazwa pochodzi bezpośrednio od ekstraktu, czyli African Mango.

Jego działanie opiera się na wykorzystaniu składników aktywnych obecnych w wyciągu z pestek owocu.

Działanie odchudzające African Mango to między innymi:

 • ograniczanie podjadania,
 • zmniejszanie apetytu i ochoty na słodycze,
 • stabilizacja poziomu glukozy we krwi,
 • przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej,
 • wspieranie metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów,
 • dostarczanie błonnika, wspomagającego trawienie,
 • ograniczanie odkładania się tkanki tłuszczowej.

African Mango posiada właściwości termogeniczne. Oznacza to, że po jego spożyciu w ciele następują procesy zmierzające do podniesienia temperatury z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej. Następuje więc szybsze spalanie lipidów.

Dzięki spożyciu tabletek z mango afrykańskim można liczyć również na stabilizację apetytu. Dzieje się tak poprzez wsparcie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy we krwi, a także wpływaniu na hormon sytości, czyli leptynę. Ta produkowana jest przede wszystkim przez komórki tkanki tłuszczowej i odpowiada za ograniczanie uczucia głodu.

Z badań wynika, że wolne rodniki mogą się przyczyniać do problemów z utrzymaniem właściwej wagi. Obecność antyoksydantów w ekstrakcie ma więc niebagatelne znaczenie dla skuteczności we wspieraniu odchudzania.

African Mango wpływa korzystnie na profil lipidowy, obniżając również poziom cholesterolu. Wspiera gospodarkę hormonalną oraz wykorzystanie energii – na przykład poprzez spalanie tkanki tłuszczowej.

Czy nauka potwierdza skuteczność african mango?

Efektywność african mango bywa kwestionowana, jednak istnieje szereg badań przytaczanych przez ekspertów w licznych publikacjach.

Między innymi na Silniejszy.pl w artykule o African Mango, przeczytamy, że w 2005 przeprowadzono eksperymenty, które potwierdziły skuteczność tego środka. Jak się okazuje fakt, że owoc jest tak bogaty w błonnik ma niebagatelne znaczenie w procesie odchudzania. Podwójnie ślepe, randomizowane badanie dowiodło, że podawanie ekstraktu z african mango osobom otyłym istotnie zmniejszyło ich wagę. Analiza ta udowodniła również pozytywny wpływ na poziom cholesterolu i gospodarkę lipidową.

Czy stosowanie African Mango jest bezpieczne?

Suplement diety African Mango oparty jest wyłącznie na składnikach naturalnych. Producent zapewnia, że przyjmowanie go jest zupełnie bezpieczne i nie wywołuje skutków ubocznych. Warunkiem jest tu jednak brak alergii na substancje zamknięte w kapsułkach, a także skrupulatne trzymanie się wytycznych wypisanych na etykiecie.

African Mango nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie został również stworzony z myślą o dzieciach, nie należy więc go podawać osobom nieletnim.

Z uwagi na wysoką zawartość błonnika nie zaleca się go tym, którzy cierpią na schorzenia układu pokarmowego, jak zespół jelita drażliwego czy wrzody żołądka. Osoby zdrowe powinny trzymać się zalecanej dawki, by uniknąć biegunki, wzdęć czy innych efektów niepożądanych tego typu.

W nielicznych przypadkach wyciąg z mango afrykańskiego może wywoływać bóle głowy, wzdęcia i problemy ze snem.

Jak stosować african mango?

By uniknąć efektów ubocznych i nie zaszkodzić swojemu zdrowiu, należy bezwzględnie przestrzegać dawki zalecanej przez producenta African Mango.

Na etykiecie znajdziesz informacje, że bezpieczna ilość to 1-2 kapsułki dziennie.

Tabletki przyjmuj po posiłku, by zapewnić najwyższy poziom skuteczności oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia niechcianych skutków ubocznych.

Gdzie kupić African Mango?

Oryginalny suplement diety African Mango znajdziesz wyłącznie na oficjalnych stronach producenta.

Rynek obfituje w produkty zawierające ten ekstrakt, jednak ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

Korzystanie z oficjalnej strony powoduje, że nie tylko zyskujesz dostęp do produktu, który rzeczywiście działa, ale również bezpieczeństwo. Sięganie do innych źródeł naraża cię na zakup podróbek, których cena może w niewielkim stopniu się różnić, ale nie masz gwarancji składu. Nigdy nie wiesz, co właściwie znajduje się w kapsułkach.

Ile kosztuje African Mango? To zależy od pakietu, który wybierzesz. Na oficjalnej witrynie znajdziesz różne zniżki i oferty, które pozwalają zaoszczędzić sporą sumę.

Podsumowanie: czy African Mango rzeczywiście działa?

African Mango należy do suplementów diety, których działanie zostało dokładnie przetestowane i potwierdzone naukowo. Jego opracowaniem zajęli się specjaliści, którzy dobrali dawkę w taki sposób, by wywoływała rzeczywiste efekty. Naszym zdaniem warto go wypróbować.