reklama

Czy ipad sprawdzi się jako pomoc szkolna dla nastolatka
Niewątpliwie zakup iPada to spora inwestycja, którą powinniśmy dokładnie przemyśleć. Jednak nauka bez solidnego komputera może być mocno utrudniona, a jak doskonale wiemy – zajęcia zdalne byłyby wtedy niemożliwe. W przypadku nastolatka sprawa była o wiele bardziej skomplikowana, gdyż nierzadko zwykły komputer stacjonarny przy biurku nie zaspokoi jego potrzeb. Może zatem warto pomyśleć o zakupie iPada?

serwis-ipda
 serwis-ipda

Niewątpliwie zakup iPada to spora inwestycja, którą powinniśmy dokładnie przemyśleć. Jednak nauka bez solidnego komputera może być mocno utrudniona, a jak doskonale wiemy – zajęcia zdalne byłyby wtedy niemożliwe. W przypadku nastolatka sprawa była o wiele bardziej skomplikowana, gdyż nierzadko zwykły komputer stacjonarny przy biurku nie zaspokoi jego potrzeb. Może zatem warto pomyśleć o zakupie iPada?

Jaki sprzęt do nauki kupić?

Możliwości nauki zdalnej rosną. Chodzi tutaj już nie tylko zajęcia podstawowe, ale coraz częściej decydujemy się na dodatkowe lekcje, które wymagają od nas posiadania odpowiedniego sprzętu. Niewątpliwie każdemu nastolatkowi potrzebne jest urządzenie, które będzie wydajne, szybkie, ale również mobilne. Powinien to być taki sprzęt, który bez trudu uda się zabrać ze sobą na zajęcia szkolne, czy też na spotkania ze znajomymi, gdy należy przygotować jakieś zadanie w grupie. Oczywiście komfort użytkowania w połączeniu z najnowszymi technologiami oraz designem zasługującym na uwagę oferuje firma Apple.

Przydatność tradycyjnego komputera stacjonarnego przegrywa tutaj na wstępie. Jego nigdzie ze sobą nie uda nam się zabrać, a w przypadku nawet laptopów, które są zdecydowanie bardziej mobilne, bywają niezbyt poręczne, szczególnie dla nastolatków. Powinniśmy również wspomnieć o tym, że urządzeniem, które łączy mocne podzespoły oraz jest mobilne, a także przyda się nastolatkowi zdecydowanej większości podczas codziennego rozwiązywania zadań oraz nauki mobilnej jest po prostu iPad. 

Dlaczego warto kupić iPada?

Zdecydowana większość tabletów, które są dostępne na rynku, wyposażone zostały w popularny system Android. Oprogramowanie to świetnie sprawdza się jako centrum rozrywki, jednak musimy pamiętać o tym, że nie wszystkie modele będą na tyle wydajne, by z powodzeniem poradzić sobie z pracą nad różnymi prezentacjami czy dokumentami. Oczywiście w sklepach znajdziemy także tablety, które posiadają system operacyjny Windows, więc będąc skuszeni naszym codziennym użytkowaniem tego systemu, decydujemy się na taki zakup. Jednak bardzo szybko możemy spotkać się z rozczarowaniem gdyż o ile to rozwiązanie cieszy się dużą popularnością w przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych, o tyle bywa niezbyt wygodne w użytkowaniu na tablecie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku iPada.

iPad wyposażony został w autorski system iPadOS. Ta ewolucja popularnego systemu iOS wyróżnia się doskonałą funkcjonalnością, która została w pełni dostosowana do tabletu. Nie znajdziemy tutaj żadnych niedogodności obsługi dotykowej, a także na uwagę zasługuje to, że iPad będzie posiadał wszelkie możliwości urządzenia mobilnego, gdyż tak naprawdę łączy on w sobie system macOS i nowoczesne rozwiązania. W podstawowej wersji iPada posiadamy także dostępny rysik, dzięki czemu urządzenie może nam zastąpić nawet zeszyt czy notatnik. Robienie tutaj notatek jest naprawdę precyzyjne. Z powodzeniem jednak możemy skorzystać z klawiatury, która wyposażona jest w niezbędne klawisze fizyczne. Na uwagę zasługuje również wydajność tego urządzenia, gdyż z pewnością wygrywa ono pod tym względem ze swoimi konkurentami. Ponadto iPady wyposażone są także w bardzo pojemną pamięć, co może okazać się niezwykle przydatne w przypadku używania tego sprzętu przez nastolatka. Znajdziemy również tutaj darmowe aplikacje biurowe, co także zasługuje na pochwałę.

Uszkodzenia i awarie, których nie unikniemy, czyli naprawa iPada

Oczywiście produkty firmy Apple wyróżniają się niezawodnością oraz solidnością wykonania. Jednak jak wiadomo, nie zawsze uda się uniknąć różnego rodzaju uszkodzeń mechanicznych. W związku z tym, że iPad jest urządzeniem mobilnym, nastolatkowie chętnie korzystają z niego w różnych okolicznościach, nie tylko na zajęciach lekcyjnych, ale równie zabierają go na wyjścia z przyjaciółmi. Wtedy też może dojść do uszkodzenia wyświetlacza czy nawet pęknięcia obudowy. W takich sytuacjach naprawa iPada będzie konieczna. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na to, by wybrany przez nas serwis wyróżniał się jakością świadczonych usług oraz doskonałym zapleczem technologicznym. Nie ulega wątpliwości fakt, że naprawa iPada może być dość kosztowna, ale wynika to z podzespołów, które oferuje Apple. Istotne jest także to, że naprawa iPada, której będzie dokonywał jakikolwiek serwis, powinna być objęta gwarancją. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że fachowcy, w którym powierzamy nasze urządzenie, są pewni świadczonych przez siebie usług oraz wszelkie działania wykonują solidnie.