reklama

Czy naprawa telewizorów bywa jeszcze opłacalna?
Z pewnością każdy zgodzi się z faktem, że nowoczesne sprzęty elektroniczne mają określony okres przydatności. Wynika to między innymi z wielu różnych czynników, ale spowodowane jest celowym powtarzaniem produktu przez samych producentów tych sprzętów.

2022-09-01 12:24:09 Artykuł Partnera 278


 

naprawa-telewizorow
 naprawa-telewizorow

Z pewnością każdy zgodzi się z faktem, że nowoczesne sprzęty elektroniczne mają określony okres przydatności. Wynika to między innymi z wielu różnych czynników, ale spowodowane jest celowym powtarzaniem produktu przez samych producentów tych sprzętów. Wpływ na to ma rozwój technologii, które postępują w bardzo szybkim tempie i tym samym oferują nam coraz to nowsze rozwiązania. Tym samym chętnie wymieniamy nawet dobrze działające urządzenia, a w przypadku jakichkolwiek awarii rzadko zastanawiamy się nad naprawą elektroniki, by po prostu móc zainwestować w nowe rozwiązania. Takie działania wydają nam się o wiele bardziej opłacalne i poniekąd jest w tym ziarenko prawdy. Jednak jak należy postąpić, kiedy zepsuje się nowe urządzenie elektroniczne? Czy serwis telewizora warto odwiedzać, może najlepszym rozwiązaniem jest od razu zakup nowego sprzętu? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Usterki, których nie opłaca się naprawiać

Wspomnieliśmy już o tym, że producenci szczególnie dbają o to, by doprowadzać do celowego i zamierzonego postarzania sprzętu. Oznacza to, że nie możemy liczyć na tak solidnie wykonana urządzenia, jak spotykaliśmy jeszcze w domach naszych rodziców czy dziadków. Wtedy też dla nikogo nie było zaskoczeniem, że inwestycja w telewizor stanowi rozwiązanie na długie lata, które będzie działało bez awaryjnie przez naprawdę wiele lat. Dzisiaj sprzęty elektroniczne psują się szybciej i częściej. Wynika to z wielu czynników, ale między innymi spory wpływ ma na to współczesny marketing i narastający konsumpcjonizm. Dzięki temu, że rozwój technologii postępuje niezwykle szybko, producenci elektroniki oferują nam coraz to nowsze rozwiązania, które rzekomo mają spełnić wszystkie nasze oczekiwania i zaspokoić głód technologii. Jednak warto wspomnieć o tym, że takie urządzenia mimo tego, że obiecują swoją niezawodność i bezawaryjność, psują się bardzo szybko. Następuje to z przyczyny wielu różnych czynników, ale w zdecydowanej większości przypadków naprawa dwa naprawdę nieopłacalna. W związku z postępującą miniaturyzacją i integracją wielu podzespołów, ale nawet niegroźna usterka może kosztować sporo, gdyż konieczna będzie wymiana całego panelu. Wtedy też koszty naprawy mogą nas naprawdę zaskoczyć. Sprawa również dotyczy telewizorów, które bardzo często psują się w taki sposób, że jedynym rozwiązaniem okazuje się zakup nowego urządzenia. Jednak zanim podejmiemy taką decyzję, powinniśmy odpowiednio wcześnie odwiedzić serwis telewizorów, by móc utwierdzić się w słuszności podejmowanych przez nas działań.

Najpopularniejsze usterki telewizorów

Nawet najnowocześniejsze rozwiązania sprzętowe ulegną awariom i nie ma tutaj reguły. Usterki mogą mieć charakter dość drobny, ale również mogą tym samym doprowadzić do konieczności wymiany większych elementów urządzeniu elektronicznym. W tym celu od razu warto odwiedzić serwis telewizorów, który solidnie zdiagnozuje problem. Do najczęstszych usterek należy zaliczyć awarią podświetlenia matrycy, która objawia się na przykład tym, że ekran mruga czy nawet pozostaje podświetlony na kolor różowy, albo w ogóle nie ma tutaj podświetlenia. Popularną usterkami są także martwe piksele szczególnie w telewizorach LCD. Problem ten może dotyczyć nawet błędów na etapie produkcyjnym i punktowe mu uszkodzeniu konkretnych pikseli. Rozmazany obraz to także częsta usterka, ale tutaj najpierw warto sprawdzić, czy wszystkie kable zostały podłączone poprawnie. Możemy zaobserwować także już na ładne linie i szumy, które w efekcie mogą być przyczyną zakłócania pracy telewizora przez inne urządzenia elektryczne takie, chociażby jak odkurzacz. Ponadto serwis telewizor warto odwiedzić wtedy, kiedy zaobserwujemy samoczynne wyłączanie się lub włączania telewizora. Pamiętajmy, że są to sprzęty o dużej wrażliwości, a awaria może dotyczyć nawet instalacji zasilania. Ponadto serwis telewizorów bardzo często odwiedzamy wtedy, kiedy nasz pilot do telewizora nie działa i tutaj fachowcy mogą szybko zaradzić temu problemowi.