reklama

Gładka skóra w każdym momencie – czego nie wiesz o depilacji laserowej?
Depilacja nóg, pach czy okolic bikini to szara codzienność dla większości kobiet. Choć taki kanon piękna nas obowiązuje, sama czynność depilowania jest raczej zmorą, a przynajmniej przykrym obowiązkiem.

2021-03-17 12:49:42 Artykuł Partnera 1355


gladkaskorawkazdymmomencie-czegoniewieszodepilacjilaserowe
 gladkaskorawkazdymmomencie-czegoniewieszodepilacjilaserowe

Nie mówiąc już o tym, że w trakcie życia, w zależności od wybieranych metod usuwania owłosienia, może okazać się ona sporą pieniężną inwestycją. Na pomoc przyszła medycyna estetyczna i depilacja laserowa, która jako jedyna może nam zapewnić trwałe rezultaty do końca życia. Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Depilacja tylko w zimie

Nie jest to przypadek, że depilację laserową wykonuje się tylko w miesiącach zimowych. Ma to związek z działaniem promieni słonecznych na naszą skórę – przede wszystkim z produkcją melaniny i podrażnieniami czy oparzeniami słonecznymi. Oba te zjawiska nie sprzyjają depilacji laserowej. Dlaczego?

Laser wynika do cebulki włosa za pomocą melaniny właśnie, czyli komórek barwnikowych włosa. Gdy skóra ma dużo melaniny, depilacja laserowa jest mniej efektywna. Poza tym, laser sam w sobie ma działanie podrażniające, dlatego nie wykonuje się tego zabiegu na skórze z infekcjami, podrażnieniami, skórze przesuszonej, z otwartymi rankami, itp. Skóra musi być w jak najlepszej kondycji do tego zabiegu, co łączy się z rezygnacją z wizyt na solarium i niemożnością wykonywania zabiegu depilacji w lecie. Skóra w trakcie kuracji powinna być zasłonięta przed promieniami słonecznymi, dlatego najłatwiej zabieg taki wykonywać w zimę.

Ile zabiegów trzeba wykonać dla pełnego efektu?

Liczba samych zabiegów u każdego pacjenta będzie różna, w zależności od partii ciała, na której wykonuje się depilację, gęstości owłosienia i szybkości jego odrastania. Generalnie przyjmuje się, że pierwsze zabiegi dają nam ogólny efekt depilacji laserowej, a te późniejsze są korektą – mają na celu usunąć te włoski, które podczas pierwszych wizyt zostały przeoczone. Choć depilacja laserowa daje permanentne efekty, dla utrzymania najlepszych rezultatów po zakończeniu kuracji poleca się także wykonywanie tak zwanych zabiegów przypominających (z reguły taka depilacja ma miejsce raz w roku).

Gładka skóra
 Gładka skóra

Źródło: https://drmarcinnowak.pl/

Czy depilacja laserem boli?

Ogólne odczucia można przyrównać do depilacji z wykorzystaniem innych metod, na przykład depilatora, jednak nie jest to żadna reguła. Każdy pacjent inaczej może odczuwać działanie lasera – dla niektórych będzie ono ledwo zauważalne, dla innych nie. Często nakłada się na skórę znieczulenie w postaci kremu, które pomaga w niwelowaniu nieprzyjemnych stron zabiegu.

Przeciwwskazania

Jak w przypadku każdego zabiegu i tutaj mamy listę przeciwwskazań, które mogą wykluczyć nas z możliwości wykonania depilacji laserowej. Do najczęstszych należą: choroba nowotworowa, okres ciąży i karmienia piersią, infekcje i choroby skórne, leki światło uczulające, stosowanie samoopalaczy czy bronzerów na skórze, która objęta ma być leczeniem. O wszystkich przeciwwskazaniach powinien powiadomić nas lekarz na konsultacji. Poinformuje on nas również o tym, jak powinniśmy przygotować skórę do zabiegu.