reklama

Jak na narty, to tylko do Szczyrku!
Sporty zimowe cieszą się ogromną popularnością. I nic w tym dziwnego! Łączą w sobie przyjemny wysiłek fizyczny z bliskim kontaktem z piękną naturą. Są tym większą atrakcją, że pozwalają zachwycić się zimowymi krajobrazami, nawet wtedy, gdy w pozostałej części kraju zima jest bardzo łagodna i ciepła. Góry pozwalają także uciec od zwykłej codzienności i przeżyć coś wspaniałego. Niezależnie od tego, czy przyjechaliśmy na jednodniowy pobyt, czy na dłuższy urlop, to właśnie w górach najłatwiej złapać dystans i odpocząć od natłoku myśli. To też doskonały moment na rodzinne spędzenie czasu, wspólne posiłki i szaloną zabawę.

2021-10-01 10:25:33 mat. prasowe 1157


meta-apartamenty
 meta-apartamenty

Szczyrk: Raj dla narciarzy

Szczyrk może pochwalić się doskonałą ofertą skierowaną właśnie dla fanów sportów zimowych. Beskid Śląski oferuje praktycznie nieograniczone możliwości. Znajdziesz tutaj aż 40 km tras narciarskich, do których prowadzi 10 wyciągów. Zjazdy są zróżnicowane pod względem trudności, więc każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od swojego doświadczenia. Co ważne, na każdą trasę wejdziesz za pomocą jednej karty Skipass, możesz więc w pełni wykorzystać dostępne zbocza gór.

Szczyrk nie ogranicza się jednak tylko do jednego typu rozrywki. Zamiast na stok narciarski, możesz spróbować swoich sił na trasach biegowych. Zróżnicowana długość pozwala na przełożenie swoich sił na zamiary: trasy biegowe zaczynają się od 1 km, a kończą na 7,5 km.

Dość świeżą, ale coraz popularniejszą dyscypliną jest także skitouring. Za pomocą odpowiednich nart, możesz zdobywać szczyty górskie, a także z nich zjeżdżać. Nie jesteś więc uzależniony w żaden sposób od kolejki górskiej. Jest to także doskonały sposób na przetestowanie swojej kondycji – w nartach wychodzi się na góry zupełnie inaczej niż w odpowiednim obuwiu.

Nie posiadasz odpowiedniego sprzętu? Nic nie szkodzi! Na terenie Hotelu Meta, dla gości hotelowych oraz gości apartamentów, udostępniona jest wypożyczalnia sprzętu do różnego rodzaju sportów, zarówno zimowych, jak i letnich.

Zamieszkaj w apartamentach przy stoku

Dla gości, którzy wolą odosobnienie i dostęp do własnego aneksu kuchennego, przygotowaliśmy 4 rodzaje apartamentów blisko stoku narciarskiego w Szczyrku.

Apartamenty Meta zostały stworzone w wysokim standardzie i mają możliwość przyjęcia od 3 do 5 osób. Apartamenty posiadają dwuosobowe łóżka, które można z łatwością rozłączyć na łóżka jednoosobowe. Ponadto w każdym z nich znajduje się wygodna kanapa oraz możliwość dostawki dla dodatkowej osoby.

Wyposażone są w niezależną klimatyzację oraz ogrzewanie podłogowe, które zapewni przyjemne ciepło po szaleństwach na stoku. Apartamenty na parterze mają dostęp do prywatnego tarasu, a te położone na wyższych piętrach posiadają przestronne balkony. Zarówno taras, jak i balkony, wyposażone są w ratanowe meble.

Szkoła jazdy na nartach

Dla początkujących narciarzy, zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych, prowadzimy naukę jazdy na nartach. Nasi instruktorzy są doświadczeni i co roku uczą dziesiątki nowych narciarzy. Szkoła wyposażona jest w wypożyczalnię sprzętu, nie musisz więc na początek inwestować pieniędzy w nowy sport. Wszystko, co potrzebujesz to motywacja i dobry humor!

Skorzystaj z oferty Hotelu Meta

Apartamenty blisko stoku narciarskiego w Szczyrku pozwalają na pełne wykorzystanie urlopu, bez straty czasu na długie i męczące dojazdy. Co więcej, każdy z gości apartamentów, może skorzystać z oferty Hotelu Meta. W razie niekorzystnej pogody warto odwiedzić hotelową strefę SPA & Wellness. Oferta obejmuje także pyszne jedzenie w hotelowych restauracjach i klimatyczną Chatkę Góralską, w której zjemy potrawy przygotowane nad ogniem.

Odwiedź Szczyrk i daj się porwać zimowemu szaleństwu!