reklama

Jak poznać dobrego burgera?
Burgery zaraz obok pizzy są jednym z najchętniej wybieranych dań na mieście. Choć pojawiły się już stosunkowo dawno to z czasem ewoluowały. Pierwsze burgery z lat 90. ubiegłego wieku znacząco odbiegają od tych, które można dziś zjeść w wielu restauracjach. Dziś to coś więcej niż tylko kotlet i bułka. Wszystkie składniki muszą być odpowiednio dobrane, wysokiej jakości i świeże. Jak poznać, jaki burger jest dobry?

wloski-pastuch-xl
 wloski-pastuch-xl

Nie ma burgera bez dobrego mięsa

Mięso jest najważniejszym składnikiem w burgerze i to ono jest głównym bohaterem w bułce. Z pewnością wszyscy smakosze, którzy odwiedzają PasiBus w Opolu zgodnie stwierdzą, że najlepsze są te z wołowiną. W dobrym burgerze nie ma miejsca na cienkiego, gotowanego kotleta kupionego w supermarkecie. Mięso musi być świeże i wysokiej jakości, średnio zmielone z odpowiednich części tuszy wołowej. Do przygotowania burgera z wołowiną wykorzystuje się udziec wołowy, antrykot, łopatkę i rostbef. Przygotowane z nich danie będzie charakteryzowało się wyjątkowym smakiem i będzie wymagało zaledwie kilku minut smażenia. Co istotne, mięso po zmieleniu powinno być odpowiednio uformowane w dwucentymetrowe kotlety albo nieco grubsze. Nie jest wskazane długie wyrabianie mięsa.

Znaczenie stopnia wysmażenia mięsa 

To, co wpływa na niepowtarzalny smak burgera, to jego odpowiednie grillowanie. Mięso powinno być smażone na grillu, a nie na patelni w głębokim tłuszczu, mikrofalówce czy piekarniku. Stopień wysmażenia zależy od indywidualnych preferencji klienta. Warto wspomnieć, że są trzy: medium - rare, czyli średniokrwisty, well done - bardziej wysmażony oraz rare, czyli krwisty. Dobry burger nie może być grillowany na wiór, ponieważ wpłynie to na jego smak. Przez wielu smakoszy, którzy odwiedzają https://pasibus.pl/pl/lokalizacje/opole/ najlepszym stopniem wysmażenia jest medium, który charakteryzuje się delikatnie różowym mięsem w środku. 

Mięso i bułka - najważniejszy duet w burgerze

Bułka w burgerze także odgrywa istotną rolę. Co to za przyjemność jeść wysokiej jakości i doskonale wysmażoną wołowinę, jeśli będzie ona zamknięta w suchej i napompowanej bułce? Dobra bułka do burgera powinna być miękka, ale jednocześnie zbita. Powinna także wnieść dodatkowy walor smakowy w daniu, jednak nie może zdominować mięsa. 

Dodatki i sosy do burgera, które podkreślają smak

Choć w burgerze najważniejsza jest wołowina, to nie można zapominać o pozostałych składnikach, które mają ogromny wpływ na jego smak. W zakresie dodatków panuje już większa swoboda. Dobre burgerowanie zawsze dają możliwość wyboru dodatkowych składników, ale warto przy tym pamiętać, że mniej znaczy więcej. W najbardziej klasycznym burgerze powinny się znaleźć: ser, sałata, cebula, pikle. W przypadku sosów należy koniecznie zwracać uwagę na to, czy w lokalu znajdują się gotowe mieszanki, czy kucharze samodzielnie je komponują. W dobrych daniach nie znajdzie się gotowych sosów, za to może pojawić się połączenie musztardy i ketchupu, albo np. BBQ.