reklama

Jak uratować zalany telefon?
Sytuacji, w których można zalać telefon jest mnóstwo - począwszy od przypadkowego wylania napoju, bądź korzystania z łazienki, kończąc na wakacyjnych wpadkach np. kąpieli z telefonem w morzu, na basenie czy kajakowym spływie. Wiele telefonów jest teoretycznie wodoodporna jednak i one mogą zawodzić. Jak uratować zalany telefon? Czy jego serwis gwarancyjny jest możliwy? Zapraszamy do lektury!

2021-08-25 09:56:09 Artykuł Partnera 1371


 

zalany telefon
 zalany telefon

Telefon wodoszczelny - tylko w reklamie?

Wiele modeli telefonów, które teoretycznie powinny opierać się niszczącej mocy wody, ulegają zalaniu. Producenci szeroko reklamują swój produkt, jednak po ich zalaniu nie uwzględniają reklamacji, o czym niestety głośno się nie mówi. Tego typu telefony zalewają się głównie przez właściwości konstrukcyjne, są bowiem uszczelnione zazwyczaj dwustronną taśmę klejącą o wodoodpornych właściwościach. Niestety traci je przez intensywne użytkowanie telefonu i noszenie ich w kieszeniach, gdzie ulegają różnego rodzaju naciskom. Na szczęście można uratować zalany telefon. Tylko jak?

Sposoby na uratowanie zalanego telefonu

Niestety wiele osób wciąż uważa, że panaceum na zalanie telefonu to ryż i kaloryfer. Uważaj na tego typu mity - nie dość, że taki sposób nie działa, to jeszcze może wpłynąć na obniżenie szans jego uratowania. Ryż jest zbyt mało higroskopijny, aby wchłonąć wodę, ponadto nowoczesne telefony to zazwyczaj monolityczne konstrukcje, których nie da się otworzyć. Wkładanie urządzenia do ryżu i czekanie na cud jest nieodpowiedzialne - telefon pracuje na zwarciu dłużej, przez co możliwość jego naprawy maleje. A co z kaloryferem? Okazuje się, że najbardziej szkodliwe dla telefonu są korazja i osad powstałe po odparowaniu wody. Tak więc susząc zalane urządzenie, przyspieszamy proces korodowania elektroniki.

Telefon wpadł do wody - co robić?

Na początku należy go wytrzeć papierem bądź ręcznikiem i wyłączyć. Jeżeli to możliwe warto też wyciągnąć baterie. Następnie trzeba odczekać 2-3 h i spróbować go włączyć. Pamiętaj! Nie podłączaj takiego telefonu do ładowarki, bo nastąpi zwarcie, a takiego urządzenia już nie uratujesz. Jeżeli telefon się uruchomi normalnie i wszystko będzie działać to masz szczęście - prawdopodobnie zabezpieczenia producenta zdały egzamin. Jeżeli jednak będzie szwankował, jak najszybciej udaj się z nim do serwisu.

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Chociaż producenci telefonów komórkowych bardzo często odrzucają reklamację zalanych telefonów, można je naprawić. Specjalizują się w tym firmy takie jak QUADRA-NET, które dostarczają najwyższej jakości usługi z zakresu napraw produktów elektroniki konsumpcyjnej i produktów gospodarstwa domowego. Zajmują się też serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym sprzętu. Spróbuj - nie będziesz żałował!