reklama

Jak wybrać dobry kurs programowania?
Kursy programowania i bootcampy to doskonałe sposoby na to, by zmienić swoje życie, przebranżowić się i rozpocząć nową ścieżkę zawodową w branży IT. Jeśli na przestrzeni wielu lut pracy zawodowej zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie mamy już perspektyw na dynamiczny rozwój, nowe wyzwania oraz lepsze pieniądze, czas rozglądnąć się za czymś nowym. Branża IT to miejsce, które stawia przed nami świetlaną przyszłość. By jednak móc w pełni wykorzystać tę perspektywę, musimy zdobyć odpowiednie kompetencje i umiejętności, które pozwolą nam zdobyć pierwszą upragnioną pracę w branży IT. W tym pomogą nam kursy programowania. Jaki kurs programowania wybrać? Na co zwrócić uwagę, by wybrany przez nas kurs spełnił nasze oczekiwania i otworzył nam drogę do pierwszej pracy w IT? Poniżej przedstawione zostały czynniki, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę.

2021-03-19 11:07:36 Artykuł Partnera 282


pexels-christina-morillo
 pexels-christina-morillo

Ścieżka rozwoju w IT, którą chcemy obrać

   By wybrać dobry kurs programowania, który w pełni pozwoli nam na spełnienie swoich marzeń i oczekiwań, musimy na samym początku przemyśleć, w czym dokładnie chcemy się specjalizować. Branża IT to bardzo szeroka dziedzina, która swoim zakresem obejmuje różne dziedziny związane z nowoczesnymi technologiami. Planujemy zostać testerami oprogramowania? Zajmować się programowaniem? Jeśli interesuje nas programowanie, to jaki język programowania wybierzemy? A może wolimy zarządzać dużymi zasobami danych za pośrednictwem bazy danych? Dopiero wtedy, gdy faktycznie zdecydujemy o swojej przyszłej ścieżce, będziemy w stanie wybrać odpowiedni kurs programowania.

Długość kursu programowania

   Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest długość kursu programowania. Sama dziedzina programowania to wyjątkowo obszerny temat, którego nie da się opanować w kilka godzin. Dobrej jakości kurs powinien zawierać wiele godzin materiałów, które przygotują nas zarówno od strony teoretycznej, jak i wesprze nas w praktycznym wykorzystaniu tej wiedzy. Na rynku z powodzeniem znajdziemy kursy, których czas trwania liczony jest w tygodniach. Są to kursy, które solidnie przygotują nas do roli programisty i pozwolą nam na zdobycie szerokich kompetencji. Powinniśmy wystrzegać się takich warsztatów, które obiecują nam zdobycie kompetencji programisty w kilka godzin.

Cena kursu programowania

   Cena to jeden z czynników, na jaki zwracamy szczególną uwagę. Zbyt drogie kursy odrzucają nas ceną - w końcu to nauka programowania, która w żadnym wypadku nie daje nam gwarancji faktycznego znalezienia pracy. Z drugiej strony zbyt tani kurs programowania Warszawa powinien wzbudzać w nas podejrzenie niskiej jakości. Najlepszym rozwiązaniem jest wypośrodkowanie kwestii cenowej - znalezienie kursu w średniej cenie, którego zakres materiału wygląda na solidny. 

Kurs stacjonarny czy kurs online?

   Obecnie, w czasach, gdy coraz większy obszar naszego życia przenosi się do sieci, naturalnym staje się również nauka online. Z powodzeniem znajdziemy oferty kursów programowania stacjonarnych, jak również online. Na które z nich postawić? To trudne pytanie, które zależy od kilku czynników. Po pierwsze cena, o której wcześniej wspominaliśmy. Szkolenia stacjonarne z natury są droższe, gdyż wymagają one przygotowania odpowiedniego zaplecza - wynajęcia sali oraz materiałów drukowanych. W przypadku kursu online tego typu dodatkowe koszta nie istnieją. Jednak dla osób, które mają wyraźny problem z samodzielnym motywowaniem się do pracy, opcja kursu online może być pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Gdy nie potrafimy znaleźć w sobie motywacji do samodzielnej pracy, skupmy się na kursach programowania w formule stacjonarnej.