reklama

Jaką trampolinę dla dziecka wybrać?
Skakanie na trampolinie może być jednym z przyjemniejszych wspomnień z dzieciństwa. Radość, jaką wywołują podskoki i figury wykonywane w powietrzu, często dla dzieci zdaje się nie mieć końca. Zadaniem malucha w tym wypadku jest beztroska zabawa, a rolą rodzica – dbanie o to, aby pociecha była bezpieczna. Jaką trampolinę dla dziecka wybrać, aby służyła jak najlepiej?

2022-03-07 14:46:14 Art Partnera 448


Trampolina
 Trampolina

Najlepsza trampolina dla dziecka – co musisz wziąć pod uwagę?

Szukasz trampoliny dla dzieci? Weź pod uwagę wiek, wzrost i wagę pociech, a także miejsce, w którym postawisz trampolinę. Do wyboru jest mnóstwo różnych trampolin na zewnątrz, dlatego zawsze zwracaj uwagę również na renomę marki. Motion, Neo-Sport, Funfit, Hop-Sport, Jumpi, Thuder – to zaledwie część z najbardziej znanych producentów trampolin dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zanim wybierzesz konkretny model, pomyśl o tym, czy najmłodsi domownicy będą się na niej tylko bawić, czy też ćwiczyć, np. akrobatykę. Zastanów się też, ile miejsca możesz przeznaczyć w ogrodzie na trampolinę – wnioski będą miały ogromne znaczenie w kwestii odpowiedniej średnicy. Upewnij się, czy rodzeństwo będzie skakało jednocześnie, czy jednak uda się zachęcić dzieci do korzystania z trampoliny na zmianę. Im więcej użytkowników w jednym czasie, tym trampolina powinna być większa. Dla jednej osoby odpowiednia jest taka o średnicy od 200 do 300 cm, a dla dwóch – o średnicy co najmniej 400 cm. Pamiętaj przy tym, że zaleca się, aby na trampolinie skakała zawsze tylko jedna osoba, bo tak jest po prostu bezpieczniej.

Sprawdź, jak wysoko sięga siatka zabezpieczająca trampolinę i jakie jest jej maksymalne obciążenie. Nikt nie powiedział przecież, że z trampoliny do ogrodu nie mogą korzystać również dorośli. Z myślą o wszystkich domownikach wybierz trampolinę z siatką zabezpieczającą o odpowiedniej wysokości i z maksymalnym obciążeniem około 150 kg. Zasada jest taka, że im większa jest średnica trampoliny, tym siatka zabezpieczająca powinna być wyższa. Porównując ceny, upewnij się, że każdy z nich to komplet, na który składają się także drabinka i konstrukcja do przymocowania siatki.

Jak wybrać bezpieczną trampolinę dla dziecka?

Na rynku dostępne są trampoliny z siatkami ochronnymi i bez nich. Odpowiednie dla dzieci są tylko te pierwsze. Trampoliny ogrodowe bez siatki przeznaczone są dla zaawansowanych miłośników skakania, z kolei najprostsze, niewielkie batuty na krótszych nóżkach są odpowiednie do zajęć fitness, także w domu i w salach sportowych.

Jeżeli mowa o trampolinach z siatką, to do wyboru są dwa rodzaje – siatka wewnętrzna i zewnętrzna. Ta pierwsza jest najlepsza dla najmłodszych, bo zasłania sprężyny, w które mogłaby wpaść nóżka skaczącego malca. Siatka zewnętrzna jest bezpieczniejsza dla nastolatka, który nie pierwszy raz skacze na trampolinie. W trakcie zabawy kontroluj pociechy – nie powinny wpadać dla zabawy na siatkę, bo mogą ją uszkodzić. Pamiętaj, że najlepsze siatki to te zapinane na suwak.

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę? Przede wszystkim na sprężystość i pewne przytwierdzenie maty trampoliny do stelaża. Elastyczna mata, nazywana też batutą, zapewnia pociechom frajdę połączoną z wymagającą aktywnością. Sprężyny muszą być osłonięte, tak aby chronić skaczących przez zaplątaniem się w nie stóp, a same metalowe sprężyny – przed działaniem warunków atmosferycznych. Metalowy stelaż powinien być solidny, a elastyczna mata, która jest sercem trampoliny dla dziecka, solidnie przymocowana do niego za pomocą sprężyn. Przemyślany wybór trampoliny dla dzieci to beztroska, bezpieczna zabawa!