reklama

Jakie meble do pokoju dziecięcego będą najlepsze? Jaką szafę wybrać?
Wybór mebli do dziecięcego pokoju nie należy do łatwych zadań. Estetyka i funkcjonalność są kwestiami, które powinny iść w parze. Wygodne łóżko jest niezbędne, ale szafa dla dziecka stanowi równie ważny element wyposażenia. Każdy starszak powinien uczyć się zachowania porządku w pokoju, a odpowiednio dobrana szafa ułatwi mu to zadanie. Co należy uwzględnić przy wyborze szafy?

meble-dla-dzieci
 meble-dla-dzieci

Dlaczego szafy dla dzieci są pożądanymi meblami?

Niemowlę potrzebuje nieco innego wyposażenia pokoju niż starsze dziecko. Podstawę stanowią łóżeczko i komoda, która pozwala na przechowywanie ubranek i innych rzeczy potrzebnych do opieki nad nim. Tymczasem dla starszego dziecka komoda nie jest już wystarczająca. Przydatnym wyposażeniem pokoju jest drewniana szafa, która umożliwia łatwy dostęp do potrzebnych rzeczy. Dziecko może samodzielnie powiesić lub wyjąć kurtkę. Ma dużo miejsca na uporządkowanie swoich rzeczy w wygodny sposób.

Jak duże powinny być szafy dla dziecka?

Wybór mebli do dziecięcego pokoju wiąże się z wielkością pokoju oraz jego ukształtowaniem, dlatego trudno mówić o jedynym słusznym wyborze szafy. Na pewno szafa dla dzieci musi mieć większą pojemność, gdy pokój zamieszkuje dwoje dzieci. Jeżeli jest jedynym wyposażeniem pokoju do przechowywania rzeczy, również warto wybrać większą nawet w przypadku jednej pociechy. Gdy aranżacja uwzględnia komodę, szafa może być jednodrzwiowa lub dwudrzwiowa. Ważne, aby pasowała do wnętrza i nie przytłaczała go.

Szafa dziecięca – jaki materiał jest przyjazny dla dzieci?

Meble dziecięce muszą spełniać określone normy. Istotną rolę odgrywa materiał, z jakiego są wykonane. Najbardziej przyjazne dla zdrowia i rozwoju maluchów są materiały naturalne. Dlatego na pierwszy plan wysuwa się drewniana szafa dla dziecka, którą znajdziesz na stronie Pinio.com.pl/szafy-dla-dzieci. Drewno jest najpopularniejszym materiałem meblarskim ze względu na liczne zalety.

Drewno charakteryzuje się dużą plastycznością, dzięki czemu mogą powstawać meble o różnorodnych kształtach i estetyce. Dzięki temu można bez problemu dopasować je do każdej aranżacji. Trwałość oraz wytrzymałość to cechy, którymi wyróżnia się szafa dla dziecka wykonana z drewna. Dla dzieci z tendencjami do reakcji uczuleniowych najlepsze są meble z drewna sosnowego. Ten gatunek drewna ma właściwości antystatyczne, co w praktyce oznacza, że nie przyciąga kurzu. To w kurzu rozwijają się roztocza odpowiedzialne za wywoływanie alergii.

Szafy dla dzieci – estetyka, która nie zawodzi

Solidna drewniana szafa nie tylko przetrwa wiele lat, ale będzie też stanowić ozdobę pokoju. Estetyka drewnianych mebli do pokoju dziecięcego jest wyważona i przyjemna dla oka. Naturalne jasne drewno pasuje do wszystkiego. Modne są również meble pomalowane na biało. Farby, które większość firm stosuje do malowania mebli dziecięcych, to nietoksyczne ekologiczne farby wodne. Zapewniają idealne pokrycie, ale nie powodują u dzieci reakcji uczuleniowych. Pełna oferta mebli dla dzieci na stronie Pinio.com.pl