reklama

Jakie sesje zdjęciowe są na topie?
W obecnych czasach studyjne oraz plenerowe sesje zdjęciowe cieszą się ogromną popularnością. Profesjonalna sesja zdjęciowa jest to także doskonały pomysł na niebanalny i zaskakujący prezent dla bliskiej osoby. Właśnie dlatego powstaje wiele ciekawych propozycji na zdjęcia indywidualne, oraz dla par. 

2022-03-17 07:53:26 Artykuł Partnera 1435


 

sesja zdjęciowa
 sesja zdjęciowa

Co składa się na koszt profesjonalnej sesji zdjęciowej?

Do przeprowadzenia tematycznej sesji zdjęciowej w ściśle wytrawnym stylu, potrzebny jest cały zespół profesjonalistów pracujących nad ostatecznym obrazem. Dlatego w cenę sesji wliczona jest często praca stylisty, wizażysty, czy też fryzjera. Niektórzy fotografowie i studia fotograficzne oferują usługę pakietową, która obejmuje fotografowanie oraz wypożyczanie studia fotograficznego i kostiumów. Koszt konkretnej sesji zdjęciowej uzależniony jest od profesjonalizmu fotografa, złożoności obróbki, lokalizacji i oczywiście rodzaju rekwizytów.

Jakie rodzaje sesji zdjęciowych są najchętniej wybierane?

Oczywiście rodzaj sesji zdjęciowych zależy głównie od możliwości i wyposażenia konkretnego studia fotograficznego, oraz od naszej wyobraźni. 

Sesje mogą odbywać się także plenerze, na łonie natury, czy też w mieście. W ostatnim czasie niezwykle modne stały się także sesje w industrialnych wnętrzach. Cechują się one minimalizmem, otwartymi, dużymi i wysokimi przestrzeniami. Surowa przestrzeń z celowo wyeksponowanymi instalacjami, rurami i kablami, ceglane mury, wysokie okna, czy też betonowe stropy, to także charakterystyczne cechy tego specyficznego stylu.

Kolejnym popularnym trendem w fotografii jest styl pin-up, który można również nazwać vintage, ale nie ma on tej charakterystycznej elegancji i połysku. Styl pin-up raczej nie jest odpowiedni dla par, czy też do rodzinnych sesji zdjęciowych. W tego rodzaju zdjęciach nacisk kładziony jest na młodą, zalotną dziewczynę w seksownym stroju. Fotografię częściej robi się w studio, ale są też dobre pomysły na plenery np. piknik na trawniku, przejażdżka rowerem itp.   

Do najbardziej uniwersalnej sesji zdjęciowej zalicza się fotografia portretowa, która bywa przydatna zarówno do osobistego archiwum, jak i do działalności biznesowej, czyli do portfolio, albo jako uzupełnienie treści na osobisty blog. Fotografia portretowa nie jest kompletna bez umiarkowanego retuszu i korekcji kolorów. Jeśli model zostanie sfotografowany do osobistego archiwum, to wszelkie rekwizyty mogą równie dobrze prezentować się w kadrze, ponieważ dodają one fotografii portretowej szczególnego charakteru.    

Następną propozycją są sesje zdjęciowe w stylu rustykalnym, które wykonujemy zazwyczaj na łonie natury. Jest to idealny pomysł na zdjęcia dla par, lub też na piękny, rodzinny portret. Do takiej sesji zazwyczaj pozujemy w strojach etnicznych, lub prostych i wygodnych, codziennych stylizacjach. Po prostu na łące, czy też na polu nie ma miejsca na efektowne stroje, drogie samochody, czy też skomplikowane fryzury.   

Do fotografowania kolekcji ubrań, oraz do osobistego archiwum stosuje się tzw. styl casual. Takie zdjęcia zwykle używane są na Instagramie, czy też na blogach o modzie lub stylu życia. W kadrze wszystko ma wyglądać naturalnie i na luzie. Aparat po prostu powinien rejestrować codzienność, choć zazwyczaj w pryzmacie profesjonalnego retuszu. Charakterystyczne cechy stylu casual to zdjęcie w ruchu i minimum wyreżyserowanych póz.  

Natomiast, jeśli chodzi o fotografię aktu, to niekoniecznie jest ona zawsze wykonywana w studio. Tego typu sesja na tle natury może wyglądać naprawdę spektakularnie. Właściwe oświetlenie i piękne pozy mogą odpowiednio podkreślić urodę ciała. Jednak zdecydowanie nagie zdjęcia najlepiej prezentują się w czerni i bieli. 

Oczywiście zarówno ciekawą sesję studyjną, jak i plenerową, możemy wykonać samodzielnie, jeśli odpowiednio przygotujemy się do tego kreatywnego wyzwania. Jeżeli uda się nam zrobić wiele ciekawych ujęć, to warto skorzystać z nowoczesnej usługi, którą jest wywoływanie zdjęć online. Dzięki temu będziemy mogli w pełni docenić naszą fotograficzną pracę.

Polecamy!