reklama

Popularne naklejki na autach – co oznaczają?
Naklejki na autach to prosty sposób na to, aby wyróżnić swój samochód na ulicy. Koszt wyprodukowania spersonalizowanych naklejek jest na tyle niewielki, że każdy kierowca, któremu zależy na oryginalnym designie swojego samochodu, jest w stanie bez problemu stać się ich posiadaczem. Wśród sporej gamy naklejek dostępnych na rynku wyróżnić możemy kilka tych najbardziej popularnych.

2021-09-22 12:51:35 Artykuł Partnera 1298


 

auta
 auta

Popularne naklejki na autach - co oznaczają?

Naklejki motoryzacyjne stają się coraz bardziej powszechne. Warto poznać ich znaczenie z kilku powodów. Po pierwsze naklejki motoryzacyjne bardzo często niosą ze sobą konkretny komunikat, którego zrozumienie pozwoli nam na wykonanie konkretnej akcji. Po drugie zanim sami zdecydujemy się na to, aby ozdobić którąś z naklejek nasz samochód – koniecznie musimy znać ich kontekst i konotacje. Popularne naklejki na autach mogą oznaczać kwestie dość oczywiste jak kraj, z którego pochodzi właściciel samochodu czy wyraz sympatii do konkretnej rasy psa. Istnieje kilka sztandarowych naklejek motoryzacyjnych, których znaczenie powinien poznać każdy. Ułatwi nam to dostosowanie własnych poczynań na drodze do potrzeb innych kierowców, a także pozwoli wykazać się zrozumieniem w ciężkich sytuacjach. Do najważniejszych naklejek motoryzacyjnych zaliczyć możemy:

Zielony listek klonu na białym tle – naklejka oznacza, że samochód prowadzony jest przez początkującego kierowcę. Zwraca uwagę innych uczestników ruchu na potrzebę wykazania się szczególną wyrozumiałością i ostrożnością. W niektórych środowiskach naklejka ta spotykana jest z krytyką, a jej umieszczanie na aucie jest wyśmiewane. Jednak, jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z prowadzeniem samochodu to absolutnie nie powinniśmy przejmować się tego typu opiniami. Lepiej skorzystać z możliwości naklejenia znaku liścia i poczuć się bezpieczniej niż narazić siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

Naklejka z symbolem ryby - dwie zagięte linie stykające się z jednej strony i przecinające z drugiej. Ten prosty symbol przyklejają na auto Chrześcijanie, którzy chcą tak poinformować innych uczestników ruchu o swoim wyznaniu. Znak ryby jest symbolem Jezusa Chrystusa już od początku chrześcijaństwa. W języku starogreckim ichtys oznacza rybę. Naklejki z symbolem ryb budzą dosyć dużo kontrowersji. Przede wszystkim pojawia się pytanie o to, jaki cel chce uzyskać właściciel auta używając tego symbolu na swoim samochodzie. Z założenia naklejka z symbolem ryby ma informować innych uczestników ruchu, że prowadzący wyznaje chrześcijańskie wartości, jego zachowania (także te na drodze) będą zgodne z etyką i naukami Kościoła.

Pozostałe naklejki motoryzacyjne wyrażają przynależność narodową właścicieli pojazdów bądź odnoszą się do ich upodobań i sympatii. Nasz samochód to doskonałe miejsce na wyrażenie naszych upodobań i poglądów, dlatego warto korzystać z tej możliwości.