reklama

Potrącenie pieszego w Ustroniu
Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Apelujemy o ostrożność!

2020-07-07 11:21:27 Policja Cieszyn 1146


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

Kilkanaście minut po północy miał miejsce kolejny wypadek na drogach powiatu cieszyńskiego. Tym razem doszło do potrącenia pieszego w Ustroniu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Apelujemy o ostrożność!

Do zdarzenia doszło tuż po północy w Ustroniu, w rejonie skrzyżowania z ul. Skoczowską. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują na to, że kierujący oplem 52-latek nie zauważył przechodzących przez jezdnię pieszych- 19-letniej kobiety i 26-letniego mężczyzny, obywateli Ukrainy. Kierujący samochodem potrącił 26-latka. Ranny pieszy został przewieziony  do szpitala. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze cieszyńskiej drogówki. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi na przejściach dla pieszych. Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do "pasów" powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Ponadto kierowcom zabrania się w szczególności wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, jak było w opisywanym przypadku.

Pieszym przypominamy o tym, by każdorazowo gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść, a wejście nie spowoduje nagłego hamowania nadjeżdżającego pojazdu. Dodatkowo prosimy, aby spacerując drogą, nawet podczas sprzyjającej pogody, starali się być widoczni dla kierujących. Jeśli na spacer udają się o zmroku i będą się poruszać w warunkach złej widoczności koniecznie powinni stosować elementy odblaskowe.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów, by swoim zachowaniem nie dopuścić do wypadków drogowych.