reklama

SKUTECZNA RESUSCYTACJA-POMÓGŁ POLICJANT PO SŁUŻBIE

fot. Policja Cieszyn
 fot. Policja Cieszyn

Zawód policjanta jest szczególny. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby i zdjęcia policyjnego munduru. Udowodnił to policjant cieszyńskiej prewencji, który w Skoczowie skutecznie pomógł uratować ludzkie życie. Widząc leżącego mężczyznę przystąpił do resuscytacji. Dzięki szybkiemu wsparciu ze strony funkcjonariuszy Straży Pożarnej i zastosowaniu automatycznego defibrylatora AED, mundurowi wygrali walkę o jego życie i przywrócili funkcje życiowe. APELUJEMY- jeśli widzisz kogoś potrzebującego pomocy REAGUJ! Poinformuj służby dzwoniąc na numer alarmowy 112!

Policjant z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie znalazł się we własciwym miejscu i czasie, dzięki czemu pomógł uratować ludzkie życie. Starszy posterunkowy Jakub Śledź swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także wtedy, gdy po zakończonej służbie zdejmuje się policyjny mundur. W Skoczowie, niedaleko sklepu na terenie osiedla przy ulicy Górny Bór, zauważył leżącego na chodniku między blokami mężczyznę, któremu pomocy udzielała już kobieta. Okazało się, że mężczyzna nie oddycha. Na szczęście policjant wiedział, co robić. Upewnił się, że wsparcie pogotowia jest już w drodze, zajął się mężczyzną i przystąpił do resuscytacji. Policjant wykonywał masaż serca do momentu przyjazdu Straży Pożarnej. Funkcjonariusze przejęli czynność masażu serca od wyczerpanego policjanta i wykorzystali w akcji ratunkowej automatyczny defibrylator AED. Dzięki szybkiej akcji i użyciu specjalistycznego sprzętu ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe 88-latkowi. Po przyjeździe karetki pogotowia trafił pod opiekę lekarzy.
Sytuacja ta pokazuje, że nigdy nie jest za późno na pomoc. Nie obawiajmy się reagować! W sytuacji, kiedy widzimy kogoś potrzebującego pomocy, zapewnijmy sobie w pierwszej kolejności bezpieczeństwo i wsparcie, wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112- tam zawsze uzyskacie pomoc!