reklama

Starość nie musi być samotna!
Każdy z nas podświadomie obawia się starości. Nie powinno nas to jednak dziwić. Od wielu już lat starość nieodłącznie kojarzona jest również z samotnością. Uczucie to jest przerażające dla każdego z nas, a seniorom zwykle wydaje się, że będą musieli je zaakceptować. Osoby starsze doskonale wiedzą, że z biegiem czasu coraz bardziej się o nich zapomina i odstawia je na tak zwany boczny tor. Cierpią więc oni w samotności i nie mają się komu zwierzyć z emocji jakie w nich drzemią. Jednak obecnie znacznie zmieniły się możliwości seniorów, a to z kolei pociąga za sobą fakt, że starość wcale nie musi być samotna. Niemniej jednak wszystko wymaga odpowiedniego zaplanowania i organizacji.

2022-08-05 15:24:23 Artykuł Partnera 392


senior
 senior

Pobyt w domu opieki? Świetne rozwiązanie dla każdego seniora!

Osoby starsze zwykle najbardziej komfortowo i bezpiecznie czują się w zaciszu swojego własnego domu. Co więcej, radują się na każdą wizytę bliskich- wnuków, dzieci czy zięciów i teściowych. Niemniej jednak łatwo można zauważyć, że osoby młodsze obecnie zmuszone są do życia w niezwykle szybkim tempie i pod nieustającą presją czasu. Często brakuje im nawet czasu na zrobienie zakupów, a co dopiero mówić o tym, by odwiedzić seniora. W takim wypadku, osoby starsze praktycznie skazywane są na samotność, która z dnia na dzień przyjmuje coraz to większe rozmiary. Okazuje się jednak, że świetnym rozwiązaniem może być pobyt w domu opieki nasseniorem jak np. https://klinikaseniora.pl/. Dlaczego warto się na to zdecydować? Otóż domy opieki seniora niosą za sobą wiele korzyści- zarówno dla osób starszych jak i dla ich bliskich. Do największych zalet tego rozwiązania bez wątpienia można zaliczyć:

  • opiekę nad seniorem- przez cały pobyt w domu opieki senior ma zagwarantowane najlepsze, możliwe warunki. Udzielana jest im pomoc w podstawowych czynnościach, a także są im przygotowywane odpowiednie posiłki. 
  • kontakt z rówieśnikami- to chyba jedna z największych i najważniejszych zalet pobytu w domu seniora. Osoby starsze przebywają między sobą, mogą oni ze sobą rozmawiać, a także spędzać czas na różnorodnych aktywnościach. Dzięki temu nie muszą oni już z niecierpliwością wyczekiwać odwiedzin bliskich i żyć w strachu przed narastającym poczuciem samotności. 
  • bliscy nie muszą martwić się o seniora- pobyt w domu opieki gwarantuje to, że bliscy zostają maksymalnie odciążeni. Nie będą oni musieli się obawiać zarówno o samopoczucie fizyczne jak i psychiczne osoby starszej.

Jak więc widać, domy opieki seniora mogą rzeczywiście sprawić, że seniorskie lata nie będą przepełnione samotnością oraz tęsknotą.

senior
 senior

Regularne wizyty opiekunów

Świetnym rozwiązaniem dla seniorów mogą być również regularne wizyty przydzielonych im opiekunów. Jednocześnie to bliscy osoby starszej powinni zaangażować się w znalezienie odpowiedniego opiekuna i rozplanowanie schematu wizyt. Taka osoba będzie regularnie odwiedzała seniora i pozostawała z nim przez określoną ilość czasu. W trakcie trwania takiej wizytacji nie tylko senior będzie mógł liczyć na niezbędną pomoc w codziennych czynnościach. Opiekun może z seniorem również porozmawiać, wyjść z nim na spacer czy po postu dotrzymać mu towarzystwa. W takim wypadku również osoby starsze poczują się lepiej, a w momencie, kiedy choć raz w tygodniu bliscy znajdą czas na to by ich odwiedzić, to z pewnością ich starość już nigdy więcej nie będzie samotna i monotonna. Opiekunowie przyczynią się swoją obecnością do poprawy samopoczucia i stanu mentalnego osób starszych i przywrócą na ich twarzach szeroki i szczery uśmiech.