reklama

Szczyrk - górski kurort idealny na każdą porę roku
Cel podróży urlopowych, wybieramy stosownie do pory roku. Przyjęło się, że latem jeździmy nad morze, natomiast zimą - w góry. Nie oznacza to jednak, że musi być to stała zasada od której nie ma wyjątków. Szczyrk jest małą, malowniczą miejscowością położoną w Beskidzie Śląskim, która jest idealnym celem podróży zarówno latem, jak i zimą. Szczyrk resort turystyczny, kusi atrakcjami - zarówno dla amatorów górskich wędrówek, jak i tych, którzy preferują bardziej stacjonarne formy rozrywki. Innymi słowy - niezależnie od tego, kiedy wybierzemy się do Szczyrku, z całą pewnością nie będziemy się tam nudzić.

2022-02-11 14:11:24 Artykuł Partnera 1243


hotelmeta
 hotelmeta

Atrakcje w Szczyrku dla aktywnych

Szczyrk jest świetnym miejscem na wypoczynek, jeśli planujemy aktywnie go spędzić. Mamy naprawdę bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o atrakcje turystyczne skierowane do osób lubiących wszelkiego rodzaju sporty. Pierwszą z nich, są oczywiście wyciągi narciarskie, a szczególnie ten, który znajduje się tuż przy Hotelu Meta. W zaledwie kilkanaście minut, jesteśmy w stanie znaleźć się na szczycie Skrzycznego. Dla fanów jazdy na nartach, snowboardzie czy innych sportów zimowych, z całą pewnością wyciąg ten będzie dużą zaletą Szczyrku.

Kiedy planujemy się wybrać na wypoczynek w Szczyrku latem lub późną wiosną, przede wszystkim powinniśmy rozważyć wycieczkę rowerową. Nie musimy oczywiście martwić się o to, jak i gdzie zapakujemy nasze rowery. W Hotelu Meta jest ich wypożyczalnia, w związku z czym, bez najmniejszego problemu możemy je wypożyczyć na dowolną ilość czasu. Tras rowerowych w Szczyrku nie brakuje - możemy wybrać zarówno te górskie, przeznaczone dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych rowerzystów, jak również te bardziej rekreacyjne, które z pewnością docenią amatorzy.

Szczyrk resort - nie tylko aktywny wypoczynek

Dla osób, które bardziej cenią sobie mniej aktywny wypoczynek, także znajdą się ciekawe możliwości na spędzenie wolnego czasu. Warto wspomnieć tutaj chociażby o strefie wellness i SPA, która znajduje się w Hotelu Meta. Goście hotelowi, mają możliwość korzystania z basenu, jak również sauny czy jacuzzi. Taka forma wypoczynku z pewnością przypadnie do gustu paniom. Dla odwiedzających Szczyrk, którzy na co dzień borykają się z problemami związanymi z bólami kręgosłupa lub karku, istnieje możliwość skorzystania z relaksujących i prozdrowotnych masaży. Wykonywane są one przez profesjonalistów w swoim fachu a ich skuteczność potwierdzają wszyscy, którzy z nich korzystali.

Strefa wellness i SPA, w którą wyposażony jest Hotel Meta, to jednak nie tylko relaksujące masaże, ale też możliwość skorzystania z najróżniejszych zabiegów, które mają na celu poprawę stanu zdrowia naszej skóry. Co więcej, zabiegi są przeznaczone dla osób w każdym wieku - w tym także i dla kobiet w ciąży.

Szczyrk resort, to miejsce, w którym każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Możliwości, jeśli chodzi o spędzenie udanego urlopu w Szczyrku jest całe mnóstwo i naprawdę jest w czym wybierać. Nie ma znaczenia, czy wybieramy się na rodzinny wypoczynek, czy też planujemy szalony wyjazd ze znajomymi. Niezależnie od pory roku, Szczyrk kusi atrakcjami każdego, kto zdecyduje się na wizytę w tym górskim kurorcie.