reklama

Val di Sole - Family Park Folgarida
Kochasz zimowe sporty, ale jesteś osobą początkującą w tej dziedzinie? Uwielbiasz zjeżdżać na nartach po ośnieżonych stokach, ale chcesz to robić pod okiem kogoś, kto wie, jak podnieść Twoje umiejętności? Chcesz przy okazji pojechać w jakieś ciekawe rejony? Co powiesz na wyjazd na narty do Włoch?

Val di Sole
 Val di Sole

Dlaczego warto jeździć na nartach?

Bo to ten rodzaj sportu, który jest świetną zabawą nawet dla największych przeciwników biegów ulicznych, czy wycieczek rowerowych. Po prostu fajna rozrywka, która pozwala się poruszać, dobrze się bawić z rodziną i przyjaciółmi, a jednocześnie nadal pomagająca spalać kalorie i ćwiczyć mięśnie.

Co równie istotne – narty to doskonały sposób na spędzenie urlopu z rodziną. Aktywny wypoczynek to coś, czego nie można nie doceniać.

Co więcej – jeśli chcesz spędzić swój czas wolny razem z dziećmi, to narty są dobre i dla nich oraz ich rozwoju. Sprawiają im radość, a jednocześnie są doskonałym sposobem na oderwanie ich od smartfonów i komputerów.

Narty we Włoszech? Doskonały pomysł!

Polskie stoki są piękne, ale jednak mocno opatrzone. Tymczasem punkty narciarskie zagranicą, chociażby właśnie we Włoszech, pozwalają zakosztować czegoś nowego. Co więcej – często są miejscami mniej zatoczonymi i ciekawszymi zarówno pod kątem samej infrastruktury, jak i możliwości czysto turystycznych, związanych ze zwiedzaniem okolicy.

Ciekawe oferty na wypady i noclegi w górach Italii można znaleźć chociażby na stronie https://www.narty-wlochy.pl. To doskonały pomysł nie tylko na na przykład ferie, lecz również na rozpoczęcie nowego roku!

Polscy instruktorzy we Włoszech

Warto dodać, ze jadąc do włoskiego Val di Sole, nie trzeba się przejmować tym, czy aby na pewno uda się porozumieć z miejscowymi instruktorami narciarstwa. Okazuje się bowiem, ze pracują tam również polscy szkoleniowcy! A to oznacza, ze nawet bardzo początkujące osoby nie mają się czego obawiać i mogą liczyć na fachowe wsparcie, gdy chodzi o stawianie pierwszych kroków na stoku. Także i ci, którzy już co nieco potrafią, ale chcieliby sprawniej poruszać się na nartach, mogą uzyskać wsparcie w tym zakresie i podnieść swoje umiejętności.

Warto zauważyć, że polska szkołą jazdy w Val di Sole zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Narciarskich w latach 2017 i 2019 – co stanowi podkreślenie kompetencji osób, które uczą przybywających tu kursantów. Także gdy mowa o naukę narciarstwa skierowaną do dzieci – tutejsza szkoła ma bowiem ofertę także dla juniorów od 6. do 15. roku życia (https://www.narty-wlochy.pl/szkola-narciarska-val-di-sole/).

Same szkolenia przebiegają w systemie SITN PZN oraz Swiss School i przewiduje opiekę nad dziećmi przez 6 godzin dziennie – co pozwala dorosłym w tym samym czasie zająć się sobą i cieszyć czasem wolnym, jakże potrzebnym w trakcie urlopowego wyjazdu.

Warto też podkreślić, ze same grupy szkoleniowe są niewielkie. To ważne, ponieważ dzięki temu trenerzy są w stanie poświęcić czas i uwagę każdemu z młodych kursantów i zadbać o faktyczne podnoszenie ich umiejętności – tak, aby dzieci faktycznie polubiły tę dyscyplinę sportu i stawały się młodymi mistrzami i mistrzyniami.