reklama

Wystrój przedpokoju – jakie dekoracje urozmaicą aranżację przedpokoju? Aranżacje, wskazówki, pomysły na dobre praktyki
Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzą osoby wchodzące do mieszkania. Tutaj cieszysz się, że wracasz do domu i witasz swoich gości. Przedpokój jest zazwyczaj niewielki, stąd trzeba dobrze przemyśleć sposób w jaki go urządzić, aby dobrze prezentował się a przy tym był wygodny i funkcjonalny.

2021-09-24 10:24:13 Artykuł Partnera 1696


aranzacja przedpokoju
 aranzacja przedpokoju

Co na ściany a co na podłogę?

Zanim zaczniesz myśleć jakie dekoracje do przedpokoju kupić, najpierw pomyśl o tym jak praktycznie urządzić przedpokój. W pierwszej kolejności weź pod uwagę wykończenie ścian i podłogi. W przypadku ścian możliwości jest całkiem sporo. Możesz je pomalować, wykorzystać panele ścienne albo wybrać oryginalne tapety ze sklepu myhoneyhome.pl, które nadadzą całemu pomieszczeniu elegancji.

Do przedpokoju wchodzi się wprost z ulicy, a co za tym idzie, na obuwiu często znajduje się piasek, a zimą resztki solnej posypki z chodnika i woda. Te substancje bardzo mocno działają na podłogę co z czasem może prowadzić do jej niszczenia. Dlatego wybierając materiał na podłogę warto postawić np. na kamień lub wzmacniane płytki, które są odporne na ścieranie ale także na wilgoć. Warto też wspomnieć, że szeroka gama produktowa dostępna obecnie w sklepach pozwala stworzyć wymarzoną podłogę, która nie tylko będzie piękna ale i praktyczna.

aranzacja przedpokoju
 aranzacja przedpokoju

Najważniejsze sprzęty

Poza elementami wykończenia przedpokój musi być wyposażony w odpowiednie sprzęty, które sprawią, że będzie on spełniał swoją funkcję. Przede wszystkim należy tu umieścić dobrze dobrany wieszak na odzież wierzchnią. Wchodząc do mieszkania każdy domownik oraz gość będzie mógł zostawić swój płaszcz lub kurtkę bez obawy, że zabrudzi się lub zniszczy. Pamiętaj, że stylowe wieszaki do przedpokoju znajdziesz na myhoneyhome.pl. Nie można sobie wyobrazić przedpokoju bez dużego lustra, które pozwoli skontrolować swój wygląd przed wejściem do kolejnych pomieszczeń lub wyjściem z mieszkania. Do tego warto pomyśleć o wygospodarowaniu wygodnej przestrzeni na obuwie, aby nie stało w kącie. Jeśli przedpokój jest obszerny można w nim umieścić komodę lub szafkę na drobne elementy garderoby takie jak szale, czapki czy rękawiczki.

Dekoracyjne dodatki

Przedpokój to miejsce, które wita domowników oraz gości i warto to wykorzystać. W przedpokoju można umieścić wiele dekoracyjnych elementów, które nadadzą całemu pomieszczeniu odpowiedni styl. Przede wszystkim należy dobrać odpowiednie oświetlenie, które będzie pasowało do całości pomieszczenia. Elegancki żyrandol, proste kinkiety albo delikatne oświetlenie ledowe – każda opcja jest dobra, byle pasowała do stylizacji wnętrza. Kolejnym elementem dekoracyjnym, który doskonale sprawdzi się w przedpokoju są różnego typu prace plastyczne dostosowane do stylu pomieszczenia. Mogą to być malowane obrazy, wypalane tabliczki z mottem całej rodziny albo elementy wskazujące na upodobania mieszkańców np. wiszące kwietniki pełne roślin.

aranzacja przedpokoju
 aranzacja przedpokoju

Małe akcenty – duża sprawa

Wyżej wymienione elementy wyposażenia przedpokoju sprawiają, że jest to pomieszczenie ładne i funkcjonalne. Można do tego dodać także drobne ozdoby, które urozmaicą wnętrze, a ich zmiana szybko odmieni wygląd pomieszczenia. Do takich drobnych ozdób, które warto wykorzystać należą np. wieńce na drzwi. Najbardziej popularne są modele świąteczne, ale można znaleźć również takie, które nadają się na inne okazje. Miłośnicy roślin mogą swój przedpokój udekorować kwiatami i bukietami nawiązującymi do aktualnej pory roku. Jesienią świetnie sprawdzą się wrzosy a wiosną pięknie będą prezentowały się krokusy czy tulipany. Ciekawym pomysłem urozmaicenia wnętrza są także niewielkie dekoracyjne figurki, które nawiązują do pory roku. Obecnie powodzeniem cieszą się np. skrzaty w różnej odsłonie.

Przedpokój to pomieszczenie, które musi być nie tylko ładne ale także funkcjonalne. Warto zadbać, aby spełniało wszystkie swoje funkcje a do tego cieszyło oczy pięknym wyglądem.