reklama

ZŁODZIEJ RECYDYWISTA ZATRZYMANY
Ustrońscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło w centrum Ustronia

Policja
 Policja

Ustrońscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, do której doszło w centrum Ustronia. Okazało się, że to nie pierwszy taki wybryk 35-letniego goleszowianina. Usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa grozi mu do 15 lat więzienia.

 
Dyżurny ustrońskiej policji został powiadomiony o włamaniu w czwartek o 4.00 nad ranem. Nieznany sprawca miał włamać się do kiosku gastronomicznego w Ustroniu przy ulicy Grażyńskiego. Złodziej poważnie uszkodził rolety, a następnie wszedł do środka, skąd zabrał kasetkę z pieniędzmi. Straty oszacowano na około 2100 złotych. Policjanci z Komisariatu Policji w Ustroniu bardzo szybko ustalili sprawcę. Jeszcze tego samego dnia kilka godzin od włamania został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Goleszowa. Okazało się, że to niejedyne przestępstwo, jakie miał na swoim koncie. Miesiąc temu, również z innego lokalu gastronomicznego w Ustroniu roku ukradł kasetkę z pieniędzmi. Wówczas zginęło 4500 złotych, artykuły spożywcze oraz alkohol.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności, która może zostać zwiększona jeszcze o połowę, ponieważ działał w warunkach multirecydywy, co oznacza, że w niedalekiej przeszłości, był już karany za podobne przestępstwa.