reklama

Złodziej zatrzymany podczas włamania
Policjanci z Cieszyna zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 34-letniego mieszkańca miasta, który włamał się do jednego z domów w Cieszynie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

2021-06-15 15:57:51 Policja Cieszyn 1279


Policja Cieszyn
 Policja Cieszyn

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z 8 a 9 czerwca. Policjant dyżurny otrzymał zgłoszenie od osoby, która widziała, jak jakiś nieznany jej mężczyzna  wchodził do budynku mieszkalnego przez okno.  Jak się okazało złodziej wszedł do budynku i zabierał, co tylko wpadło mu w ręce i wydawało się być wartościowe. Zaalarmowani o prawdopodobnym włamaniu policjanci natychmiast zareagowali i po chwili byli już na miejscu. Przestępca jeszcze przebywał w budynku. Mundurowi  weszli do wnętrza domu i szybko zatrzymali sprawcę zdarzenia. Wewnątrz wszędzie leżały porozrzucane przedmioty oraz rozbite szkło.  Zatrzymany na miejscu zdarzenia 34-latek twierdził, że właścicielka mieszkania poprosiła go o posprzątanie domu pod jej nieobecność… W trakcie rozmowy miał jednak spore problemy z wytłumaczeniem faktu wejścia do domu przez okno oraz spakowanym do plecaka laptopem… Mundurowi podczas przeszukania sprawcy kradzieży ujawnili przy nim portfele oraz dokumenty pokrzywdzonej, telefon, zegarki i inne przedmioty. Policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz wszystkie skradzione przedmioty, których wartość pokrzywdzona wyceniła na ponad 1000 zł. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.  

Ostrzegamy!!! Zanim dojdzie do włamania, złodziej zazwyczaj zbiera informacje na temat planowanych wyjazdów właścicieli mieszkania, ich planu dnia, godzin pracy, itp.. Przygotowując się do wyjazdu, bądź wychodząc z domu, pamiętajmy zatem, by nie ułatwiać życia złodziejowi, chociażby poprzez wpisy na facebooku pt. „jedziemy na weekend”, „pozdrowienia z gór – dobrze się bawimy”,” jestem w pracy”, „ jestem na zakupach” itp. – nigdy nie wiemy, kto interesuje się taką wiadomością. Nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejem, ale przyda się zwykła ostrożność i czujne oko zaufanego sąsiada.